Midis krimeve dhe mirazheve Shiko më të madhe

Midis krimeve dhe mirazheve

Besnik Mustafaj TO0263

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është botimi i plotë i esesë "Midis krimeve dhe mirazheve, Shqipëria", shkruar në periudhën maj-dhjetor 1991 dhe botuar së pari në përkthimin frëngjisht tek "Actes Sud", në mars 1992.

Më shumë detaje

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994315284

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri mbart vetëm një vështrim personal dhe prej shkrimtari, në të cilin ndërthuren dëshmitë imediate të autorit me kujtimet dhe refleksionet për një të shkuar të afërme dhe mbi të ardhmen, ashtu si ai i ka ditur, i ka ndierë dhe i ka përfytyruar në vitin 1991.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe324
ISBN9789994315284
Titulli origjinalToena
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri