I ri Biri i Adamit Shiko më të madhe

Biri i Adamit

Besnik Mustafaj TO0298

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kesaj radhe shohim nje profil tjeter te Besnik Mustafajt, te cilin e njohim si romancier apo eseist; Me nje vellim me poezi na shfaqet nje tjeter bote dhe pasion i ketij autori te njohur:

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928235671

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ndërsa ti më largohesh

 

Po ikën

Po vdes fjala e ëmbël në kraharorin tim

Siç vdesin kafshët e egra nga etja

 

Statuja diktatorësh rrëzova

Iu shmanga burgut të errët si djallit

Iu shmanga sa munda dhe majës plot dritë të pushtetit

Me shpresën e verbër

Tani them me shpresën foshnjore

Se do të vinte dita që të jetoja për veten,

Domethënë lirinë do e kisha të tërën për të dashur ty

 

Ndërsa ti më largohesh

Dhe largohesh duke më thënë se më do vazhdimisht

Më tërheq drejt kurthesh nga kam frikë se s’dal dot

Jam lodhur nga ti, nga lodrat e tua

Që dashurinë duan të ma kthejnë në zakon.

Të dhëna

Faqe152
ISBN9789928235671
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14 x 20