I ri Një martesë amerikane Shiko më të madhe

Nje martese amerikane

Tayari Jones BOM0153

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo histori dashurie është një vështrim tejet i thellë në zemrat dhe në mendjet e tre njerëzve, të cilët në të njëjtën kohë janë të detyruar të veprojnë përtej mundësive të tyre. “Një martesë amerikane” është një kryevepër e rrëfimit, një vështrim intim i thellë në shpirtrat e njerëzve që duhet të përballojnë të kaluarën, duke ecur përpara, me shpresë e dhembje, drejt së ardhmes.

Më shumë detaje

36 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
Fletët352
ISBN9789928263018

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Roji dhe Çelestja janë mishërimi i Ëndrrës Amerikane. Ai është një nëpunës i ri, kurse ajo artiste në prag të një karriere emocionuese. Por, ndërsa ata i merr me vete rutina e jetës, papritmas vendosen në rrethana që as nuk mund t’i kishin imagjinuar...

Roji arrestohet për një krim, që Çelestja e di më së miri se ai nuk ka kryer dhe ajo e sheh veten të humbur duke gjetur ngushëllim te Andrea, miku i saj i fëmijërisë.

Por Roji papritmas është liruar dhe kthehet në shtëpi gati për të rifilluar jetën e tyre së bashku.

Vlerësime:

I shkëlqyer e njëkohësisht tronditës... i paharrueshëm - USA Today

Goditës... i shkruar bukur - The New York Times Book Review

Një histori dashurie që në rrethana të papritura... ngre pyetje të guximshme rreth shoqërisë - People

Epik... i jashtëzakonshëm... triumfues - Elle

Imponues - The Washington Post

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët352
ISBN9789928263018
Titulli origjinalAn American Marriage
RedaktoriLoredan Bubani
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOriana Tamburi
RomanPsikologjik