Histori e Skënderbeut Shiko më të madhe

Histori e Skënderbeut

Naim Frashëri A-005092

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër vjen si botim anastatik i vitit 1934 nga libraria "Drita", Korçë.

Më shumë detaje

890 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307125

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Poema epike e Naim Frashërit "Historia e Skënderbeut" u botua për herë të parë në vitin 1898. Ajo është vepra e fundit që botoi dhe mbahet si testamenti i tij, pasi në të shprehu fuqishëm idealet për lirinë dhe përparimin e Shqipërisë.

Shumë rilindas kishin ëndërr krijimin e një vepre për Skënderbeut, dhe Naim Frashëri krijoi 22 këngët e saj, të cilat në kohën kur u botuar dhe më vonë, tingëlluan kushtrim i bashkimit të shqiptarëve rreth flamurit të Skënderbeut.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe424
ISBN9789928307125
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim