Cmim i reduktuar! Detyrimet, E drejta civile Shiko më të madhe

Detyrimet, E drejta civile

Gerard Legier BPA0011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Detyrimet janë një pjesë thelbësore e të drejtës, bazat e të cilave duhet të njihen nga të gjithë ata që merren me çështjet juridike.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928406910

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Paraqitja e këtyre bazave është pikërisht synimi i këtij libri, tërësisht i riparë dhe i përditësuar me reformat ligjore dhe të rejat e fundit nga jurisprudenca.

Ky libër, i shkruar në një stil të ngjeshur por të saktë, nuk kufizohet në përshkrimin e rregullave të të drejtës pozitive. Ai synon gjithashtu të shpjegojë se ku bazohen ato si dhe kontradiktat që kanë nganjëherë.

Pjesa e parë, me një ndarje klasike dhe të qartë, paraqet burimet e ndryshme të detyrimeve: aktet e shprehjes së vullnetit, siç janë kontratat dhe faktet juridike, siç janë aksidentet. Pjesa e dytë u është kushtuar çështjeve të përbashkëta të këtyre burimeve. Ky libër është së pari një mjet pune për studentët e ciklit të parë dhe të dytë (juridik ose ekonomik).

Ai është gjithashtu i nevojshëm për studentët e cikleve më të larta, për kandidatët në konkurse të ndryshme si dhe për profesionistët e fushës së drejtësisë, të cilët duan të rikujtojnë shpejt, pjesërisht ose tërësisht, këtë lëndë themelore.

Të dhëna

Faqe252
ISBN9789928406910
Titulli origjinalPapirus
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiEdmond Xhabija