Detyrimet, E drejta civile

Gerard Legier BPA0011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Detyrimet janë një pjesë thelbësore e të drejtës, bazat e të cilave duhet të njihen nga të gjithë ata që merren me çështjet juridike.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928406910

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Paraqitja e këtyre bazave është pikërisht synimi i këtij libri, tërësisht i riparë dhe i përditësuar me reformat ligjore dhe të rejat e fundit nga jurisprudenca.

Ky libër, i shkruar në një stil të ngjeshur por të saktë, nuk kufizohet në përshkrimin e rregullave të të drejtës pozitive. Ai synon gjithashtu të shpjegojë se ku bazohen ato si dhe kontradiktat që kanë nganjëherë.

Pjesa e parë, me një ndarje klasike dhe të qartë, paraqet burimet e ndryshme të detyrimeve: aktet e shprehjes së vullnetit, siç janë kontratat dhe faktet juridike, siç janë aksidentet. Pjesa e dytë u është kushtuar çështjeve të përbashkëta të këtyre burimeve. Ky libër është së pari një mjet pune për studentët e ciklit të parë dhe të dytë (juridik ose ekonomik).

Ai është gjithashtu i nevojshëm për studentët e cikleve më të larta, për kandidatët në konkurse të ndryshme si dhe për profesionistët e fushës së drejtësisë, të cilët duan të rikujtojnë shpejt, pjesërisht ose tërësisht, këtë lëndë themelore.

Të dhëna

Faqe252
ISBN9789928406910
Titulli origjinalPapirus
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiEdmond Xhabija