I ri Kolovargje Shiko më të madhe

Kolovargje

Rudina Çupi A-004704

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në librin “ Kolovargje” të serisë “ Luaj dhe shkruaj” vjershat marrin ngjyrat e natyrës dhe formën e lojërave më të dashura për fëmijët. Vogëlushët mësojnë si të vizatojnë me vargje apo si të shndërrojnë vargjet e vizatuara në vjershë, duke shprehur tërë imagjinatën dhe fantazinë e tyre.

Më shumë detaje

27 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pupëz
ISBN9789928286611

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

KOLOVARGJE - libri i parë në shqip me kaligrama, i cili bën bashkë vjershat dhe vizatimet aq të dashura për fëmijët - i kushtohet lojërave që luhen në ajër të pastër. Vogëlushët mësojnë si të vizatojnë me vargje apo të shndërrojnë vargjet e vizatuara në vjershë, duke shprehur tërë imagjinatën e fantazinë e tyre.

Ashtu si dhe librat e tjerë të serisë “Luaj dhe shkruaj” u kushtohet fëmijëve që sapo kanë filluar të lexojnë dhe kujtdo që i pëlqen të argëtohet duke ndërvepruar me librin dhe të lërë gjurmët e tij në të.

Pa penela, pa bojëra.

Poezi pamore për lojëra!

Piktura të vargëzuara

Të këndshme, ngjyra – ngjyra!

Këto janë poezi pamore : Zigzage, të lakuara ose rrethore.

                                                          

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe40
ISBN9789928286611
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë