I ri Zhberja Shiko më të madhe

Zhberja

Rezarta Reçi A-008202

Libër i ri

979 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221605

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Instikti letrar në këtë libër ka ndjerë nevojën letrare e shpirtërore për t'i zbuluar lexuesit dimensione të reja të shpirtit ende të pazbuluar njerëzor, të komplekseve gjithmonë të panjohura dhe të papërkufizuara të raporteve dashurore dhe ndërnjerëzore, si dhe të humbëtirave tokësore dhe qiellore të lidhjes së shpirtit me trupin.

Shaban Murati

Kompozicioni krejtësisht origjinal, me kapituj të shkurtër, të emëruar me emrat e personazheve që i njeh "dhëmbë e dhëmballë" dhe që i lëviz si brenda një kaleidoskopi, duke krijuar mozaikë të ndryshëm njerëzorë.

Violeta Kongo

Ka njerëz që betejat e jetës i tulatin, ka të tjerë që e hutojnë edhe kohen e vet, me praninë, me forcën, me mirësinë, me talentin. Një prej tyre është Rezarta Reçi dhe këtë e dëshmon me romanet e saj.

Flutura Açka

Shtrirë në një rrafsh horizontal, qysh në krye përballesh me një vepër e cila të fut në botën magjike të dashurisë, duke të futur në një pështjellim të ëmbël. Romani nuk ka një ngjarje të fortë dhe solide nëpër të cilën të shtjellohet vepra, por ajo mbështet mbi tre linja ekzistenciale, ku secili personazh ka ngjarjen dhe identitetin e tij.

Kliton Nesturi/American Eye

Të dhëna

Faqe144
ISBN9789928221605
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanPsikologjik