Ylli dhe une Shiko më të madhe

Ylli dhe unë

Bledi Ylli BLY0001

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në poezinë e autorit mbizotëron lirizmi i pastër, ritmet, afshet dhe vrullet djaloshare, një gjuhë e latuar mirë.

Rimë, ritëm, masë, stil jete, jetë shqiptare, jetë mërgimtari, tinguj frymorë, lëndorë; shprehi, harmoni letrare, logjike; rrëfim, potencialitet, vitalitet - këto janë disa nga vetitë dhe karakteristikat cilësore që mund të vërehen në krijimtarinë e tij të pëlleshme.

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Grand-Prind
Fletët262
ISBN9789928154811

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët262
ISBN9789928154811
Titulli origjinalGrand-Prind
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri