Cmim i reduktuar! Udhetim ne fund te nates Shiko më të madhe

Udhetim ne fund te nates

Louis-Ferdinand Celine ZEN0029

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Skandal që vërtet s'ka ndal! Udhëtimi selinean tej skajnatës mbetet unikal në historinë e shkrimit. Skandal i së Keqes dhe Mjerimit total, pllakosur sheshit jo si befasi të udhës, por si kanun kushtetues i ekzistencës dhe zemberek i vetë qenies, të cilit hipokrizia e dekorit të jargavitur moralist nuk i lëviz dot as qimen.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789994381121

1 104 Lekë

-8%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Katastrofat kanë mënyrat e tyre për të rregulluar gjërat pat lënë si ngushëllim shkrimtari i kombit të tij: Viktor Hygo. Mbase është i tillë vizioni i botës së Celinit: katastrofik, por jo fatal. Sidoqë sipas të adhuruarit të tij Nietzsche, "Nuk duhet pyetur në e vërteta i shërben ndonjë qëllimi, apo nëse ajo do të jetë fatale". Rrëfimi Celinian, më tej se një vepër rrënqethëse, është një uragan që qethe nga rrënjët. Udhëtimi i tij mbetet një kuje e përbotshme që klith pikërisht: Ku je? Si një pikë loti e shkarë nga shenja e pikësimit, për ta qarë pikëpyetjen më të shquar metafizike, shqarthin e pakapshëm me emrin: Quo Vadis?!

Të dhëna

Faqe566
ISBN9789994381121
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHysen Sinani