Nje skeptike ben paqe me martesen Shiko më të madhe

Nje skeptike ben paqe me martesen

Elizabeth Gilbert BD0163

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

E vendosur për tu martuar e me qëllimin për të jetuar në Amerikë me partnerin e saj me origjinë braziliane, Elizabeth Gilbert tejkalon frikën e saj nga martesa duke zbuluar nëpërmjet kërkimeve të hollësishme historike, intervistave dhe më së shumti nëpërmjet reflektimit personal se çfarë përfaqëson ky institucion që reziston ndër shekuj me kokëfortësi.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994304257

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në fund të librit aq të dashur Ha, lutu, dashuro, Elizabeth Gilbert bie në dashuri me Felipen, një brazilian që jeton në Indonezi. Çifti u betua për dashuri të përjetshme, por gjithashtu të dy u betuan se (si të mbijetuar pas divorcesh të vështira), nuk do të martoheshin kurrë më. Por befas, kur Felipe mori një urdhër të papritur nga autoritetet e imigracionit për të mos shkelur në ShBA, çifti u përball me një ultimatum të padiskutueshëm: ose të martoheshin, ose Felipe nuk do të lejohej më kurrë të futej në Amerikë. Në dhjetë muajt e ardhshëm, ndërsa Elizabeth dhe Felipe udhëtojnë nëpër Azinë Juglindore, në pritje të marrjes së lejes për tu kthyer në shtëpi dhe për tu martuar, autorja bën kërkime të hollësishme në fushën e historisë, këshillimit dhe perspektivave në lidhje me betimin romantik.Pajisur me një veçanti të rrallë në të shkruar, inteligjencë dhe pasion, Një skeptike bën paqe me martesën është një meditim joshës për përshtatshmërinë, besnikërinë dhe familjen dhe, së fundmi, një celebrim i shkëlqyer i dashurisë.

Të dhëna

Faqe348
ISBN9789994304257
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
PërkthyesiEdlira Keta