Kategoritë

Ofertat

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese Pupëz

PUPËZ është shtëpi botimi për libra ndërveprues edukativo - letrarë për fëmijë, ku shumica prej tyre mund të jenë të përshtatshëm edhe për leximet jashtë klase në ciklin parashkollor dhe në sistemin 9-vjeçar. Enti botues drejtohet nga Rudina Çupi, autore librash, redaktore dhe përkthyese e njohur. Çupi është fituese e dyfishtë e çmimit për librin më të mirë për fëmijë, dhënë nga platforma më e madhe online e librit shqip, Bukinist.al

Shfaq 1 - 13 nga 13 libra
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë Në stok
  I ri

  Një rrëfim i koduar, i shkruar me rebuse, me fjalë të krijuara duke ndërthurur figura e shkronja. Ky libër ndërveprues, pjesë e serisë "Luaj e shkruaj" për lexuesin fillestar, nxit mendjemprehtësinë dhe logjikën, si dhe shprehjen e anës krijuese.

  450 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Rudina Çupi vjen sërish para vogelusheve me nje personazh tjeter tejet ngacmues – Dordolengun, i cili shpik gjithcka, vetem e vetem per te mos ngrene supen. Edhe kesaj radhe, autorja e sfidon lexuesin e vogel me lojera gjuhesore.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 305 Lekë 1 450 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Librat e Rudina Çupit duhet të jenë pjesë e leximit të fëmijëve në çdo stinë, por ne kemi përzgjedhur tre tituj të cilët i kemi rekomanduar për lexim për të gjithë vogëlushët pas përfundimit të vitit shkollor. Ky set është për të gjithë lexuesit mbi moshën 6 vjeç.

  1 305 Lekë
  1 450 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok
  I ri
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  GJYSHJA ME ZEMRËN PREJ KETRI është një histori zemre e shkruar në vargje. U kushtohet të afërmve që nuk i kemi pranë, për të cilët na merr malli.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Gramatika më e vështirë se matematika? Tani, jo më. Në ishullin “GramaTIK-TOK” jetojnë dhjetë banorë gjuhësorë të çuditshëm: emri, folja, mbiemri dhe të tjera pjesë të ndryshueshme e të pandryshueshme të ligjëratës, janë po aq çamarrokë e të mençur, të ndjeshëm e të lezetshëm sa vetë fëmijët.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok
  I ri

  Gjuha është arti me mbresëlënës që kanë shpikur njerëzit dhe që përdoret nga çdokush dhe çdo ditë. Sa shumë mesazhe, emocione e befasi përcillen përmes fjalëve! Por edhe humor, i cili na pëlqen të gjithëve.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok
  I ri

  Në librin “ Kolovargje” të serisë “ Luaj dhe shkruaj” vjershat marrin ngjyrat e natyrës dhe formën e lojërave më të dashura për fëmijët. Vogëlushët mësojnë si të vizatojnë me vargje apo si të shndërrojnë vargjet e vizatuara në vjershë, duke shprehur tërë imagjinatën dhe fantazinë e tyre.

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  280 Lekë 400 Lekë -30% Në stok

  Një histori vetëm me një fjali. Një rrëfim plot humor e me gabime, në kuptime e në ilustrime, plot me fjalë ngatërreshtare, nga të cilat fëmijët do të gjejnë të saktën fare.

  280 Lekë
  400 Lekë -30%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok
  I ri

  Libri “Një elefant elegant” i serisë “Luaj dhe shkruaj” është një përrallë me pengesa, krijuar enkas për fëmijët që sapo kanë mësuar të shkruajnë e të lexojnë (6-8 vjeç). Përralla është ndryshe nga të tjerat, se është e papërfunduar: pret që ti “Superheroi Shpëtues i Përrallës” t’i plotësosh shkronjat te fjalët e tekstit në faqet e djathta dhe më pas ta...

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Bota e piratëve në kërkim të thesarit është plot aventura. Nga të gjithë personazhet e librave piratët përjetojnë më shumë pengesa e peripeci... A do të mbyllet me fund të lumtur aventura e tyre?

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  350 Lekë 500 Lekë -30% Në stok

  Retë e bardha ndryshojnë vazhdimisht formë në qiell. Ndonjëherë na ngjajnë me gjëra që njohim, për shembull, si breshkë, çadër a kërpudhë... sipas këndvështrimit të secilit. Duke u shtuar reve vija e pika shndërroji në njerëz, ushqime, kafshë a sende me të cilat ngjajnë. Shkrepe fantazinë, mprehe syrin tënd artistik dhe mahniti të gjithë!

  350 Lekë
  500 Lekë -30%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Një histori që i kushtohet fëmijëve ndryshe, botës së tyre të vecantë, vetëbesimit dhe fantazisë.

  500 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 13 nga 13 libra