I ri Cmim i reduktuar! Edhe tre libra te Rudina Cupit Shiko më të madhe

Edhe tre libra te Rudina Cupit

Rudina Çupi SET0181

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Librat e Rudina Çupit duhet të jenë pjesë e leximit të fëmijëve në çdo stinë, por ne kemi përzgjedhur tre tituj të cilët i kemi rekomanduar për lexim për të gjithë vogëlushët pas përfundimit të vitit shkollor. Ky set është për të gjithë lexuesit mbi moshën 6 vjeç.

Më shumë detaje

111210 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pupëz

1 305 Lekë

-10%

1 450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me tre libra përmban:

Ana nga Tirana

Një rrëfim i koduar, i shkruar me rebuse, me fjalë të krijuara duke ndërthurur figura e shkronja. Ky libër ndërveprues, pjesë e serisë "Luaj e shkruaj" për lexuesin fillestar, nxit mendjemprehtësinë dhe logjikën, si dhe shprehjen e anës krijuese.

 

“Gjyshja me zemrën prej ketri”

GJYSHJA ME ZEMRËN PREJ KETRI është një histori zemre e shkruar në vargje. U kushtohet të afërmve që nuk i kemi pranë, për të cilët na merr malli.

Një gjyshe shpirt-artiste, bashkë me mjaltin erë-nektar, do t’u dërgojë nipërve që jetojnë larg edhe “një përrallë të përmallë”. Në një fjongo të pamatë ajo shkruan një përrallë të gjatë...

Ky libër i serisë “Vjershoke” në fund përmban lojëra gjuhësore për kuptimin e fjalëve konkrete/abstrakte, fjalëformimet e figurat letrare.

 

Dordolengu

Rudina Çupi vjen sërish para vogelusheve me nje personazh tjeter tejet ngacmues – Dordolengun, i cili shpik gjithcka, vetem e vetem per te mos ngrene supen. Edhe kesaj radhe, autorja e sfidon lexuesin e vogel me lojera gjuhesore.

Të dhëna

Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 5 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë