I ri Pirate dhe parate Shiko më të madhe

Pirate dhe parate

Rudina Çupi A-007941

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Bota e piratëve në kërkim të thesarit është plot aventura. Nga të gjithë personazhet e librave piratët përjetojnë më shumë pengesa e peripeci... A do të mbyllet me fund të lumtur aventura e tyre?

Më shumë detaje

98 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pupëz
ISBN9789928341273

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

“Piratë dhe paratë” është libër ndërveprues i serisë “Luaj dhe shkruaj” për lexuesin fillestar, përmes të cilit fëmijët luajnë me numrat. Poezia është ilustruar me figura të mrekullueshme të krijuara me paratë shqiptare dhe në fund përmban kureshti dhe udhëzime si të bësh vetë veshje pirati me materiale të riciklueshme. Lojërat zbavitëse gjuhësore në fund të librit dhe loja “Mos u nxeh” e ftojnë fëmijën të mprehin vëmendjen e logjikën.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe36
ISBN9789928341273
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 9 vjeç
StatusiI ri