Album me portretet e sulltaneve osmane Shiko më të madhe

Album me portretet e sulltaneve osmane

Muhammed Çiftçi MAS0091

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky album përmban portretet e 36 sulltanëve Osmanë dhe të dhëna mbështetëse rreth mbretërimit të tyre.     

Më shumë detaje

11109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928319920

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky album përmban portretet e 36 sulltanëve Osmanë dhe të dhëna mbështetëse rreth mbretërimit të tyre.

Në të rrëfehen emrat e prindërve të çdo sulltani, trashëgimtarëve të tij meshkuj, moshën e tyre përgjatë kohës së hipjes në fron, vdekjen dhe zgjatjen e sundimit të secilit prej tyre.

Të dhënat biografike janë marrë nga enciklopedi apo libra të ndryshëm mbi historinë osmane, ndërsa shumica e portreteve janë të piktorit të shekullit të XVIII-të Konstantin Kapëdagllë (Kizikinos), me origjinë greke. Albumi është përpiluar në tre gjuhë: shqip, anglisht dhe turqisht.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe80
ISBN9789928319920
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJudy H. Matthews, Ali Pajaziti