Cmim i reduktuar! Fonetika historike e gjuhes shqipe Shiko më të madhe

Fonetika historike e gjuhes shqipe

Kolec Topalli BDI0069

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ky është teksti bazë, më i plotë i Fonetikës Historike, i shkruar nga një profesor dhe ekspert fushe, pas kërkimeve shumëvjeçare në fushën e fonetikës së shqipe

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9994346083

1 530 Lekë

-15%

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Fonetika historike e gjuhës shqipe është një vepër monografike me karakter sintetizues, ku pasqyrohen rezultatet më të qëndrueshme të kësaj disipline shkencore, të arritura me përpjekjet e përbashkëta të gjuhëtarëve nga shumë vende të botës, duke filluar nga gjysma e shekullit XIX e deri në ditët tona. Në të përfshihen edhe kontributet e autorit në këtë fushë, kontribute të cilat përfshijnë një periudhë kohore prej më shumë se 35 vjet punë e studime të vazhdueshme. Vepra u drejtohet në radhë të parë shkencëtarëve albanologë, veçanërisht historianëve të gjuhës shqipe. Por ajo mund t'u shërbejë edhe studentëve universitarë e pasuniversitarë, specialistëve të rinj të kësaj fushe, si edhe një publiku më të gjerë, që është i interesuar të njohë rezultatet më të rëndësishme të kësaj shkence.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe712
ISBN9994346083
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë