Cmim i reduktuar! Elemente të gjuhësisë së përgjithshme Shiko më të madhe

Elemente të gjuhësisë së përgjithshme

André Martinet BDI0054

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Një paraqitje e fakteve të gjuhës, e parimeve dhe e metodave të gjuhësisë, të shqyrtuara me shumë realizëm e me më pak formalizëm ose abuzime teorike. Në këtë libër vihet theksi sa në funksionet e njësive gjuhësore, aq edhe në strukturat që i përbëjnë ato. Përveç rrafshit sinkronik, në këtë vepër gjenden edhe probleme të rrafshit diakronik, kuptohet, pa u përzier dy këndvështrimet.

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët190
ISBN9992747862

638 Lekë

-15%

750 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Q

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët190
ISBN9992747862
RedaktoriMariana Ymeri
V. Bot2002
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiRexhep Ismajli