Bumet – reniet - krizat – Cikli ekonomik Shiko më të madhe

Bumet – reniet - krizat – Cikli ekonomik

Barbara Gottfried Hollander A-000461

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke përdorur një gjuhë të thjeshtë dhe me shembuj, shpjegohen treguesit kryesorë ekonomike,  niveli i papunësisë, i borxhit dhe mënyra se si këta tregues kanë ndryshuar në kohë. Pa e vështirësuar mënyrën e shpjegimit të situatës financiare në përgjithësi, kuptohet lehtë se në cilën fazë të ciklit ekonomik jemi sot dhe ku mund të shkojmë nesër.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080028

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Bumet, rëniet, krizat është pjesë es serisë Tregu global. Ndërkohë që bota përjetoi kohët e fundit një rënie të madhe ekonomike, fakti se kjo periudhë pasonte një periudhë ekspansioni, apo bumi të fuqishëm ekonomik, u harrua lehtë.

Si ka mundësi që fati i njerëzve të ndryshojë kaq ndjeshëm? Libri tregon  se tregjet financiare janë krijuar në vite duke imituar modele ose ne forme ciklike (zgjerimi dhe rënia).

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
ISBN9789928080028
RedaktoriMerita Shuke
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPetro Plasa