Biznesi pa kufij – Globalizimi Shiko më të madhe

Biznesi pa kufij – Globalizimi

David Andrews A-000460

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke shpjeguar çështjet përtej globalizimit me një gjuhë të thjeshtë, ky libër do t’ju ndihmojë të kuptoni rolin që luani në një ekonomi gjithnjë e më shumë globale

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080042

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Biznesi pa kufij është pjesë e serisë Tregu global. Si konsumator modern, praktikisht mund të blesh çdo produkt nga çdo vend i botës.

Falë globalizimit, e gjithë bota është e ndërlidhur si një treg gjigant. Po cilat janë kostot e kësaj lehtësie?Biznesi pa kufij: Globalizimi shqyrton të mirat dhe disavantazhet e globalizimit, duke përfshirë efektin e tij mbi punëtorët, konsumatorët, mjedisin dhe kulturat.

Po kështu, ai shqyrton historikun e tregtisë dhe mënyrën se si tregjet u zhvilluan nga lokale në globale.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
ISBN9789928080042
RedaktoriDonika Qirici
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPetro Plasa