Zonja sekretare Shiko më të madhe

Zonja sekretare

Madeleine Albright BD0425

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Një best seller ndërkombëtar me publikimin e tij origjinal në vitin 2003, Zonja sekretare, është një tregim i plotë i jetës së femrës së parë Sekretare shteti në Amerikë, Madeleine Albright.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333070

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Për tetë vite, gjatë dy mandateve presidenciale të Bill Klinton, Albright ka qënë një nga pjesmarrëset më të rëndësishme të ngjarjeve më dramatike të kohëve tona- nga përpjekja për vendosjen e paqes në Lindjen e Mesme, ndërhyrja e NATO-s në Ballkan e deri tek marrëdhëniet e tensionuara të Amerikës me Iranin dhe Irakun. Në këto kujtime, një nga femrat më të admiruara të historisë së Amerikës reflekton historinë e saj personale, balancën e karrierës me përgjegjësitë familjare dhe rolin e Amerikës në misionin e saj për të ndryshuar botën. Me një epilog nga autorja, Zonja sekretare ofron një përzierje të pakrahasueshme të humorit të Albright-it, duke zbuluar njohuri dhe ide të veçanta.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe608
ISBN9789994333070
V. Bot2004
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiE. Shqarri