Cmim i reduktuar! Xhulia, jeta e saj Shiko më të madhe

Xhulia, jeta e saj

James Spada BD0243

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Biografia e parë e plotë e yllit më të dashur të filmave në Amerikë. E gjithë bota e adhuron për buzëqeshjen e saj rrëzëllitëse dhe mënyrën se si i jep dritë ekranit me filma si Erin Brokoviç, Buzëqeshja Mona Liza dhe sigurisht, Gruaja e bukur. Por deri më sot gazetat sensacionale kanë botuar vetëm copëza nga jeta e vërtetë e Xhulia Robertsit. Biografi i njohur Xhejms Spada ka krijuar një portret të pasur dhe ka hulumtuar deri në hollësi për Xhulian si aktore dhe si grua.

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333887

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Spada ka rrëmuar deri në zanafillën e prindërve të Xhulias në Xhorxhia, për të nxjerrë në dritë të dhëna që të lënë me gojë hapur për prejardhjen e saj nga një familje e çrregullt, për fëmijërinë e saj të trazuar dhe jetën e hershme dashurore. Zbulimet që ka bërë mund të shpjegojnë arsyen se përse Xhulia i kaloi të njëzetat dhe fillimin e të tridhjetave duke u dashuruar pas një aktori në çdo film ku ka luajtur. Interpretimi i Spadës për këto romanca që nga anulimi i stuhishëm në minutën e fundit i martesës së saj me Kifer Sadhërlendin dhe intensiteti i trishtueshëm i marrëdhënies së saj me Xhejson Patrikun e deri te lidhja më e lumtur me Benxhamin Bretin- është interesant dhe magjepsës. Libri sjell hollësi për të gjithë filmat e saj të famshëm, në përpjekje për të zbuluar një artiste shumë të përkushtuar, por edhe shumë të pasigurt. Ajo u arratis nga Hollivudi për dy vjet, ridoli në skenë në moshën 25-vjeçare dhe më pas mori përsipër një sërë rolesh të rrezikshme në filma që edhe dështuan. Gjatë viteve të fundit ajo e ka ngazëllyer publikun me një varg suksesesh të bujshme dhe ka arritur majën e Hollivudit si aktorja më e paguar në histori. Xhulia është një libër i gjallë dhe plot jetë, si edhe vetë ylli i filmave për të cilin bën fjalë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe408
ISBN9789994333887
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLindita Baleta