I ri Princi i fundit i Atlantidës Shiko më të madhe

Ankor, princi i fundit i Atlantides

Jorge Angel Livraga AKR0008

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër është një përpjekje e guximshme dhe e gëzueshme e ripërjetimit historik të njërit prej episodeve më të diskutueshme dhe më emocionuese të historisë së hershme të njerëzimit; ekzistencës së mundshme të një qytetërimi prehistorik të quajtur Atlantidë. Në fragmentin e fundit të kontinentit atlant kemi vendosur Ankorin, një princ, një filozof, një njeri. Ngjarjet zhvillohen para rreth 11500 vjetësh

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
ISBN9789928214935

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vepra risjell pulsin e freskët dhe pedagogjik ditët e fundit të kontinentit antlant, të mbushur me luftëra pushteti mes popujve të dritës dhe të errësirës. Ankori, princi i fundit i popullit diellor, shoqëron shikimin tonë mbi një botë të cilën shumë shpejt ujërat do ta përpijnë njëherë e përgjithmonë. Kush kalon shikimin e tij mbi faqet e kësaj vepre, do të mbajë në kujtesë përgjithmonë frymën e ndritshme të Ankorit, Fenurit, dhe të një epoke të largët që ndoshta nuk është thjeshtë bijë e fantazisë sonë, por e kujtesës sonë të venitur nga koha, por të vërtetë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe252
ISBN9789928214935
RedaktoriSilvana Rusi
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrdis Domnori
RomanMotivim&Vetëdije