Histori perpara gjumit per vajza rebele (HC)

Elena Favilli, Francesca Cavallo A-003601

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Histori përpara gjumit për vajza rebele" na risjell përrallat duke i frymëzuar fëmijët me histori për 100 gra heroike, që nga Elizabeta I deri te Serena Williams. Ilustruar nga 60 artistë nga çdo skaj i globit, ky është libri i parë më i financuar në historinë e financimeve masive.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721493

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Komente mbi librin

"Një libër i domosdoshëm që çdo vajzë apo grua e re që njihni duhet ta mbajë në komodinë pranë shtratit."

Geri Stengel, Forbes

"Libri me histori feministe për t'u lexuar përpara gjumit me të cilin do të kisha dashur të rritesha."

Harriet Hall, Stylist

"Këto histori përpara gjumit i zëvendësojnë princeshat me gra që kanë ndryshuar botën."

Taylor Pittman, The Huffington Post

"Fëmijëve që e lexojnë këtë libër përpara gjumit u garantohen ëndrra të mëdha dhe inspiruese."

Fiona Noble, The Guardian

"Libri më i mirë që keni për të lexuar ndonjëherë përpara gjumit."

Caroline Siegrist, Cool Mom Picks

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe212
ISBN9789951721493
Titulli origjinalGoodnight stories for rebel girls
Viti i Botimit2018
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEngjëllushë Shqarri