Old Albanian Costumes Shiko më të madhe

Old Albanian Costumes

Albert Cmeta ACM0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Old Albanian Costumes eshte nje kolazh me kartolina te mbledhura ne format firzamonike. Ato jane 20 kartolina te prodhuara nga vende te ndryshme te botes si Gjermania, Franca, Anglia, Italia, etj gjate viteve 1800-1900 ku permes gravurave ose fotografive paraqitet shqiptari me veshje te tij tradicionale, ne treva te ndryshme, te banuara ne keto vite, nga shqiptaret, si dhe te huaj te cilet kane pozuar me veshje shqiptare (Bajroni etj). Produkti eshte i plastifikuar dhe eshte ne formatin 15x10 cm

24 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Gent Grafik

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaAnglisht
Tipi i publikimitAlbum
GrupmoshaMbi 9 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë