Kategoritë

Ofertat

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese Dudaj

Shtëpia Botuese “Dudaj” u themelua më 25 janar 2001. Serioziteti në botime dhe përzgjedhja e kujdesshme e titujve, duke qenë në më të shumtën e herëve në bashkëkohësi edhe me botimet nëpër botë, bëri që ajo shume shpejt të dallohej dhe të renditej ndër shtëpitë botuese më prestigjioze shqiptare. Stafi i botimeve “Dudaj”, i përbërë nga profesionistë dhe përpiqet t’i sjellë lexuesit veprat më të rëndësishme botërore, ku përveç përkthimeve cilësore

për faqe
Shfaq 577 - 594 nga 594 libra
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Në këtë libër do të gjeni aventurat e këndshme të Xhim kopsës dhe Lukas makinistit me gjigandë të rremë, gjysëmkuçedrat dhe shumë qenie të tjera të jashtëzakonshme.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Ky është libri i dytë i aventurave të Xhim Kopsës dhe Lukas makinistit, për të cilët asnjë mal nuk është shumë i lartë, asnjë mur i pakalueshëm, asnjë rrugë tepër e gjatë kur bëhet fjalë për të arritur qëllimet që i kanë vënë vetes.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  750 Lekë Në stok

  Xhoni Peterson mund të ndricojë një vend me një fjalë apo thjeshtë me një buzëqeshje. Ai kishte një të ardhme premtuese- derisa një aksident në mbrëmjen e maturës, ia merr të gjitha.

  750 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Biografia e parë e plotë e yllit më të dashur të filmave në Amerikë. E gjithë bota e adhuron për buzëqeshjen e saj rrëzëllitëse dhe mënyrën se si i jep dritë ekranit me filma si Erin Brokoviç, Buzëqeshja Mona Liza dhe sigurisht, Gruaja e bukur. Por deri më sot gazetat sensacionale kanë botuar vetëm copëza nga jeta e vërtetë e Xhulia Robertsit. Biografi i...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok

  Në një farë mënyre, Xhungel buzkuqesh fillon aty ku shkëputet libri Seksi dhe Qyteti: në xhunglën e njerëzve të mbytur në para, të eturve për pushtet, të fiksuarve pas bukurisë të qytetit të New York-ut. Këtë herë, femrat janë pak më të mëdha në moshë, shumë më të pasura, por jo domosdoshmërisht më të mënçura se heroinat e mëparshme të Bushnell.

  1 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Një familje e ndarë më dysh nga politika, që u mbijetoi sfidave të kohës si një e tërë. Një familje me dy partizanë në luftë që u digjet shtëpia dhe internohen po nga partizanët. Një baba i arratisur, i cilësuar tradhtar dhe i vendosur kundër të birit hero. Një nënë që kalon 12 vjet në internim me tre fëmijët e saj të vegjël, me bashkëshortin dhe një...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Një roman trallisës që i mban lexuesit të mbërthyer pas librit deri në faqen e fundit. Nuk ke nga ia mban.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Një libër që flet për pasionet njerëzore, ato që përshkruajnë gjithë këtë histori ku mbizotëron një protagoniste e vendosur të realizojë ëndrrat e saj pa tradhtuar vetveten. Liliana Korti rritet, së bashku me të tre vëllezërit, në një familje punëtore në Milanon e pasluftës.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  Megi i adhuron librat, ashtu si i ati, Moja. Asgjë nuk e bën më të lumtur se të jetojë e qetë në shtëpi, por një ditë, një i huaj troket në derë dhe përsëri, ashtu si dhe herë të tjera në të shkuarën, Moja fillon të paketojë plaçkat.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  Shikoje kokainën, do të shohësh pluhur, shiko përmes kokainës e do të shohësh botën Pas suksesit të jashtëzakonshëm me librin Gomorrah, Roberto Saviano na tregon se si e qeveris botën kokaina

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Vëllimi më i fundit poetik i autorit Astrit Lulushi.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Nuk është në stok

  Romani Zhozefinë Bonaparti, është një roman best seller ndërkombëtar bazuar në jetën e Zhozefinë Bonapartit, gruasë së Napoleonit, pjesë e triologjisë së autores Sandra Gulland për jetën e Zhozefinë Bonapartit. Triologjia është përkthyer në 17 gjuhë.

  700 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Njëzetë vite pas librit të parë I teti (The eight), Katherine Neville shaplos kapitullin e ri të Ket Velisit. Aleksandra Solari, vajza e Ketit, merr një ftesë nga e ëma për ta vizituar në Kolorado. Kur Aleksandra arrin, ajo zbulon që mamaja e saj është zhdukur. Për të gjetur mamanë, Alkesandra duhet të ndjekë të njëjtën lojë që Keti ka ndjekur më parë, në...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Nuk është në stok

  Një best seller ndërkombëtar me publikimin e tij origjinal në vitin 2003, Zonja sekretare, është një tregim i plotë i jetës së femrës së parë Sekretare shteti në Amerikë, Madeleine Albright.

  1 500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Libri i Robert Armour-it për mitet e Egjiptit, i njohur gjerësisht nga një brez lexuesish, tashmë paraqitet i plotësuar me më se 50 foto të egjiptologut Edwin Brock dhe vizatime të Elizabeth Rodenbeck, që i paraqesin Zotat me pamjet e tyre karakteristike.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok
  I ri

  Një roman tejet i zjarrtë dhe provokues, “Zoti e ndihmoftë fëmijën!”, libri i parë i Toni Morrisonit, me ngjarje të vendosura në kohët tona, edhe pse ka në thelbin e tij ndërthurjen e disa jetëve të ndryshme, përcjell një dhe vetëm një mesazh: mënyra e rritjes dhe vuajtjet në fëmijëri, janë vendimtare në formimin ose deformimin e personalitetit të një të...

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Xhesper Guajni është shkrimtar. Jeton në Londër dhe me gjasë është një njeri që e do jetën. Krejt papritur, ka dëshirë të pushojë. Ndoshta të reshtë së shkruari, por ajo e tija nuk është kriza që prek shkrimtarët pa frymëzim. Xhesper Guajni duket se do të ndryshojë perspektivë, të arrijë në thelbin e një magjie.Një vajzë e ndihmon, i shërben si...

  700 Lekë
  Në stok
Shfaq 577 - 594 nga 594 libra