Katërmbëdhjetë vjeç dhëndër Shiko më të madhe

Katermbedhjete vjec dhender

Andon Zako Çajupi RED0020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Është komedia e parë e shkruar nga Çajupi.

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Redona
ISBN9789928148322

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ajo u botua në përmbledhjen “Baba Tomorri”, së bashku me poemën me të njëjtin titull dhe një sërë vjershash me karakter atdhetar dhe shoqëror. Komedia “14 vjeç dhëndër” u cilësua nga kritika e viteve ’30 si një “farsë moliereske” e arrirë, që zë vendin e parë në gjininë e vet, duke qenë se letërsia jonë në atë kohë nuk e njihte ende këtë lloj të gjinisë dramatike.

Të dhëna

Faqe125
ISBN9789928148322
Titulli origjinalRedona
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri