I ri Klithma e zogut të shtëpisë (SC) Shiko më të madhe

Klithma e zogut te shtepise (SC)

Maxim Osipov FX0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është libri i parë në shqip i Maxim Osipov, i vlerësuar si Çehovi i ditëve tona. Ai është kardiolog me profesion, por përmes artit ka arritur që të bëjë kirurgjinë e mendjes njerëzore, të jetës në ditët tona, duke na sjellë një koleksion në prozën e shkurtër i vlerësuar jashtëzakonisht në Rusi dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

FENIX
ISBN9789928446213

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Klithma e zogut të shtëpisë e shpërndan të keqen që ka marrë fuqi brenda natës. Një mëngjes në spital. Në shtrat dergjet një njeri i dobët që ka ththur të gjithë tymin e cigareve, shofer, nuk është zog shtëpie. Ai ka infarkt. Tmerri i sëmundjes i kaloi dhe ai tahsmë vëzhgon sesi e mjekojnë fqinjin, plakun endacak pa strehë, që tek kyçi i dorës ka tatuazh diellin blu, tregues se ka qenë roje kampi. Shoku elektrik e solli në normë ritmin e zemrës. “Gjyshi ndihet më mirë dhe filloi të marrë frymë më rrallë, - shqiptoi shoferi mbas perdes. Ne këmbejmë shikimet me të. A do ta lejojnë vallë të drejtojë autobusin? Dhe, çështja më e rëndësishme e ditës: çfarë duhet bërë që mos të takohen në dhomën e tij gruaja e vet dhe një grua tjetër, - dashnorja, ajo që e ushqen atë me shishqebap. Edhe shoferi kupton diçka për mua, kupton shumë; zogjtë e egër janë mjaft të mprehtë.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe251
ISBN9789928446213
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMyzejen Shapllo