Mos harro te me puthesh (Zebra) Shiko më të madhe

Mos harro te me puthesh (Zebra)

Alexandre Jardin PE0051

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të gjithë mjaftohen duke ia fituar zemrën një femre që papritmas shfaqet në jetën e tyre. Po tia rifitosh zemrën gruas sate pas pesëmbëdhjetë vjetësh martese? Asnjë donzhuan imagjinar nuk do ti futej kësaj ndërmarrjeje të rrezikshme.

Më shumë detaje

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 4197 8 1

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

...çiftet vdesin nga heshtja. Këtë mendon personazhi kryesor i Mos harro të më puthësh, Gaspari ose, siç e ka mbiquajtur e shoqja, Zebra. Zebra është noter, i martuar prej pesëmbëdhjetë vitesh me Kamilën dhe baba i dy fëmijëve. Ai duhet të kishte jetën e përkryer, por diçka i mungon. Rutina bashkëshortore ka zëvendësuar tashmë prej kohësh zjarrin e dashurisë së viteve të para dhe atij kjo i duket e papranueshme. Zebra vendos t'ia rifitojë zemrën Kamilës së tij... por si? Mos harro të më puthësh (Le Zébre) u botua për herë të parë në 1988 dhe po atë vit fitoi çmimin letrar Femina. Qe një nga romanet më të sukseshme të asaj periudhe dhe në vitin 1992 u ekranizua. Të gjithë mjaftohen duke ia fituar zemrën një femre që papritmas shfaqet në jetën e tyre. Po tia rifitosh zemrën gruas sate pas pesëmbëdhjetë vjetësh martese? Asnjë donzhuan imagjinar nuk do ti futej kësaj ndërmarrjeje të rrezikshme. Dhe pikërisht kjo e mundonte Zebrën, sepse, jo më kot Shekspiri, Stendali dhe autorët më të mëdhenj nuk kanë guxuar ta trajtojnë temën e rilindjes së dashurisë: një gjë e tillë duhet të jetë e pamundur.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN978 9928 4197 8 1
V. Bot2014
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç