Cmim i reduktuar! Arti i te folurit publik Shiko më të madhe

Arti i te folurit publik

Stephen E. Lucas UE0065

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në libër do të gjeni një numër të madh historish dhe pjesë fjalimesh të shkëputura nga teksti kryesor, të vendosura brenda një sfondi kontrastues. Janë përdorur, gjithashtu, shumë shembuj dhe esktrakte fjalimesh. Roli i tyre është që studentët të shohin si mund të formulojnë deklarata me një qëllim të caktuar, si t'i analizojnë dhe t'u përshtaten audiencave, si të organizojnë idetë dhe si të formulojnë esktrakte, si të gjejnë fakte dhe arsyetime, si ta përdorin gjuhën me efikasitet dhe kështu me radhë.

Më shumë detaje

1 Artikull

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639396

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Autori nis nga besimi se një libër i synuar për studentët, që kërkojnë të flasin më me efektivitet, kurrsesi nuk duhet të shmangë faktin se pjesa më e rëndësishme e të folurit është të mendurit. Aftësia për mendimin kritik është thelbësor në një botë ku personalitet dhe imazhi, shumë shpesh, zëvendësojnë mendimin dhe thelbin. Ndërsa i ndihmon për t'u bërë folës të aftë dhe të arsyeshëm, Arti i të folurit publik synon gjithashtu t'i ndihmojë studentët për t'u bërë mendimtarë të zotë dhe të përgjegjshëm.

Të dhëna

Faqe584
ISBN9789995639396
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEnzo Shijaku