Teoritë e demokracisë Shiko më të madhe

Teorite e demokracise

Manfred G. Schmidt BAT0184

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Hyrje në teoritë klasike dhe moderne të demokracisë, nga Aristoteli deri sot. Klasifikimi i vendeve sipas performancës dhe pozicioni i Shqipërisë. A ka deficite të demokracisë Bashkimi Europian dhe parashikimi për të ardhmen.

Më shumë detaje

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928115185

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri është shkruar për një publik më të gjere u drejtohet studiuesve dhe atyre që mësojnë lendën e shkencave politike dhe disiplina të përafërta me të, sidomos histori, filozofi, jurisprudencë, sociologji, pedagogji dhe ekonomi, si dhe atyre që janë të interesuar për çështje të demokracisë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe598
ISBN9789928115185
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici