I ri Guida psikoterapeutike Shiko më të madhe

Guida psikoterapeutike

Andi Petro APE0100

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"GUIDA PSIKOTERAPEUTIKE" është më tepër libër praktik sesa teorik, ku duhet të punohet përditë me të, një ditar ku duhet të shkruhen përditë shqetësimet , duke i vetmonitoruar dhe duke bërë të mundur zbatimin e teknikave të ndryshme që të menaxhohet në mënyrë sa më efikase çdo shqetësim , përfshirë problemet me ankthin, depresionin, vetëbesimin, OCD etj, probleme të ndryshme psiko- emocionale

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

West Print
ISBN9789928363411

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

7 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër do tju ndryshojë jetën pozitivisht dhe i dedikohet të gjithë atyre personave që kanë shqetësime psiko - emocionale, të stepur deri dje nga stigma e të shkuarit tek specialisti për të kërkuar ndihmë profesionale për mirëqenien e tyre. Kushdo që ndien nevojën të motivohet çdo ditë, duke shkarkuar stresin e përditshëm në faqet e këtij libri si një "busull" orientuese drejt mendimeve pozitive, marrjes së vendimeve të rëndësishme në mënyrën e duhur, mirë menaxhimin e kohës, menaxhimin e ankthit dhe stresit në mënyrë graduale dhe sa më efikase ditë pas dite, rritjen vetëbesimit, përballimin e shqetësimeve me një forcë të brendshme plot siguri për të ecur përpara, largimin e vetes nga rrethi vicioz i mendimeve intruzive (negative), përballimin e post traumave të së kaluarës dhe kushdo që kërkon një mirëqënie sa më të mirë bio-psiko-sociale.

"GUIDA PSIKOTERAPEUTIKE" është më tepër libër praktik sesa teorik, ku duhet të punohet përditë me të, një ditar ku duhet të shkruhen përditë shqetësimet , duke i vetmonitoruar dhe duke bërë të mundur zbatimin e teknikave të ndryshme që të menaxhohet në mënyrë sa më efikase çdo shqetësim , përfshirë problemet me ankthin, depresionin, vetëbesimin, OCD etj, probleme të ndryshme psiko- emocionale. Njerëzit janë lodhur nga teori, nga leximi i teorive të ndryshme, duan gjëra praktike dhe rezultate të prekshme, këtë jam përpjekur të bëj, një "busull" që orienton praktikisht dhe teorikisht, një manual psikoterapeutik të shqetësimeve.

Andi Petro

Të dhëna

Faqe242
ISBN9789928363411
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë