Mos e lufto pranverën Shiko më të madhe

Mos e lufto pranveren

Edward M. Foster PE0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky roman, më romantiku dhe optimisti midis veprave të E. M. Forster-it, është historia e një vajze të klasës së mesme angleze, Lusi, e cila gjatë pushimeve të saj në Itali njihet me dy djem të rinj, Xhorxhin dhe Sesilin. Por a do të mbijetojë heroina jonë, me dëshirat dhe pasionet e saj, në atmosferën mbytëse dhe shoqërinë e mbyllur, tipike të asaj kohe, por ende të pranishme edhe sot?

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
Fletët260
ISBN978 9928 175 31 1

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Fletët260
ISBN978 9928 175 31 1
Titulli origjinalPegi
V. Bot2015
VendodhjaTirane
PërkthyesiEtleva Hoxha Cepele