Hazis Ndreu Shiko më të madhe

Hazis Ndreu

Xhafer Martini A-005088

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një biografi e shkurtër e Hazis Ndreut shkruar nga një bashkëkohës i tij. Një vështrim i Hazisit që nga fëmijëria deri në fund të jetës, përmes kontributit të tij në të gjitha fushat e kulturës.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307095

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një portret nga brenda i jetës së Hazis Ndreut si rapsod, këngëtar, valltar, mjeshtër i alegorisë, kontributit jo vetëm në mbledhjen e alegorive dhe këngëve popullore, por edhe në fushën e historisë. Ata që nuk e kanë njohur Hazis Ndreun, përmes këtij botimi do të njihen me më të mirën e tij. Një portret i një njeriu që ka arritur gjithçka me zgjuarsi e përmes sakrificave.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe128
ISBN9789928307095
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë