Hoteli i kujtimeve rinore Shiko më të madhe

Hoteli i kujtimeve rinore

Jamie Ford BOM0035

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një djalë kinez që dashurohet me një japoneze flokëgjatë e sybajame. Mes tyre një urdhër i qeverisë amerikane për internimin e japonezëve.

Më shumë detaje

204 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341917

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Një fakt për të cilin nuk flitet shumë. "Besoj se ka pasur një lloj autocensure, diçka si harresë, por pa dashakeqësi. Gjatë luftës shumë gazeta nuk kishin leje për të shkruar për kampet e internimit. Dhe ky qëndrim u përkeqësua edhe më tepër nga komuniteti nipoamerikan për shumë kohë pas luftës. Internimi u përjetua si diçka e turpshme dhe e sikletshme. Të ishe i lidhur, ndonëse amerikan, me ata që kishin sulmuar Shtetet e Bashkuara, ishte një temë për të cilën shumë familje nuk donin të flisnin.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe390
ISBN9789994341917
Titulli origjinalOmsca - 1
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiOriana Tamburi