I ri Cmim i reduktuar! Erdhi koha te rindezim yjet Shiko më të madhe

Erdhi koha te rindezim yjet

Virginie Grimaldi A-007453

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje tjeter roman nga Grimvaldi vjen ne shqip permes Botart. Një histori e mrekullueshme e shkruar plot humor, dashuri dhe humanizëm.

Më shumë detaje

997 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341341

1 020 Lekë

-15%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ana, 37 vjeç, është e mbytur me punë dhe me kërkesat e përmbaruesve për shlyerjet e borxheve. Vajzat i sheh kalimthi në mëngjes. E mbyllur në vetminë e saj, ajo vështron jetën që po i kalon.

Kloe, 17 vjeç, ka shumë ëndrra, por i duhet të heqë dorë prej tyre për të ndihmuar nënën e saj. Ajo e kërkon dashurinë te meshkujt, mirëpo kjo nuk zgjat shumë. Ashtu si karroca e Hirushes, ata transformohen pasi bëjnë dashuri.

Lili, 12 vjeç, nuk i ka shumë përzemër njerëzit. Ajo preferon miun, të cilit i ka vendosur emrin e babait të saj, sepse ai ka braktisur familjen.

Ditën kur e kupton se vajzat e saj nuk ndihen mirë, Ana vendos të niset bashkë me to për një udhëtim të gjatë në drejtim të Skandinavisë.

Nëse s'mund të kthehen mbrapsht, mund të zgjedhin një rrugë tjetër.

Ana, Kloe, Lili. Tre femra, tre breza, tre zëra që shkëmbejnë me njëra- tjetrën.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928341341
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIvana Tomço
RomanRomancë&Pasion