I ri Te fitosh Shiko më të madhe

Te fitosh

Jack Welch A-007924

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Menaxheri kampion i burimeve njerëzore, Jack Welch ndan mençurinë e fituar përmes shumë vështirësive gjatë një karriere historike në atë që do të bëhej bibla përfundimtare e biznesit. Libri vjen së shpejti tek lexuesit përmes shtëpisë botuese Minerva. Porosite që tani online tek Bukinist.al

Më shumë detaje

934 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

26 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përmes librit “Të fitosh”, Jack Welch na sjell një udhëzues menaxhimi me gamë të gjerë, të thelluar dhe pa pengesa për sfidat e vështira strategjike, organizative dhe personale me të cilat përballen njerëzit në çdo fazë të karrierës së tyre.

I mbushur me histori të sinqerta personale, këshilla të forta dhe gjëra të paçmueshme që duhen bërë ose jo, Jack shpjegon teorinë e tij të biznesit, duke paraqitur katër parimet më të rëndësishme që formojnë themelin e suksesit të tij.

Kapitujt përfshijnë: Si të promovoheni; Si të mendoni për strategjinë; Si të shkruani një buxhet që funksionon; Si të punoni për një hov, si të gjeni ekuilibrin punë-jetë dhe si të filloni diçka të re. I mbushur me referenca prej drejtuesve të biznesit që Welch intervistoi veçanërisht për këtë libri, është një turne që pasqyron mjeshtërinë e ekzekutimit, përsosmërinë dhe udhëheqjen që dëshmoi gjatë karrierës së tij edhe Jack Welch.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe366
Titulli origjinalWinning
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArben Shehu