I ri Cmim i reduktuar! Parimet e suksesit Shiko më të madhe

Parimet e suksesit

Jack Canfield BOT0827

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Parimet e suksesit" do t'ju mësojnë si të rrisni vetëbesimin, të kapërceni sfidat e përditshme, të jetoni me pasion dhe synime, të realizoni ambiciet që keni. Ky libër nuk është vetëm një koleksion idesh të mira, por na shtjellon 64 parime të vlefshme që kanë zbatuar në histori njerëzit e suksesshëm. Të praktikuara çdo ditë, këto parime do t'ju shndërrojnë jetën siç nuk e keni ëndërruar kurrë!

Më shumë detaje

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928006042

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Jack Canfield, bashkëkrijues i serisë fenomenale bestseller "Supë pule për shpirtin", u kthehet parimeve që ka studiuar dhe zbatuar për më shumë se 30 vjet në këtë udhërrëfyes praktik dhe frymëzues, që do t'ju ndihmojë të arrini aty ku dëshironi të gjendeni.

I mbushur me histori plot kuptim dhe fymëzim nga drejtues ekzekutivë, atletë të klasit botëror, njerëz të famshëm, por edhe të zakonshëm, libri "Parimet e suksesit" do t'ju japë shtysën e duhur për të arritur qëllimin e dëshiruar.

Pesë idetë e mëdha

• "Në jetë, duhet të kontrollosh vetëm tri gjëra: mendimet që mendon, pamjet që përfytyron dhe veprimet që ndërmerr (sjelljen)."

• "I paraqitur në formën më të thjeshtë, Ligji i Tërheqjes thotë

• se, ajo që e mendon, ajo që e flet, ajo që e beson fort dhe që e ndien thellësisht, ajo do të ndodhë."

• "Gjërat materiale mund t'i humbësh, por nuk e humbet kurrë mjeshtërinë, atë që ke mësuar dhe që je bërë gjatë procesit të arritjes së qëllimeve."

• "Një nga strategjitë më të mira për sukses është të veprosh sikur tashmë ndodhesh aty ku dëshiron të arrish."

• "Bota nuk të paguan për atë që di, të paguan për atë që bën."

REVIEWS

"Libër i madh, dhuratë e shkëlqyer për cilindo që synon të bëhet zot i jetës së vet!"

– Michael E. Gerber, autor i librit "E-Myth"

"Personalisht, mësova shumë nga Jack Canfield dhe besoj se edhe ju do të mësoni shumë."

– John Gray, autor i librit "Meshkujt vijnë nga Marsi, femrat nga Afërdita"

"... një libër ndriçues dhe i lehtë për t'u kuptuar. Mësimet e tij janë tepër efikase."

– Ken Blanchard, autor i librit "Një minutë menaxher"

 "... i domosdoshëm për cilindo që synon të arrijë lartësi të reja në jetë."

– Arielle Ford, autore e "Çokollatë e nxehtë për shpirtin mistik"

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe592
ISBN9789928006042
Viti i Botimit2024
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë