Nje guide e ekonomise boterore Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Nje guide e ekonomise boterore

Randy Charles Epping DK0046

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër që shpjegon tetëdhjetenjë koncepte ekonomike kryesore që do të ndryshojnë këndvështrimi tuaj ndaj botës.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 99943 982 4 9

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Globalizimihendeku i të ardhurave midis të pasurve e të varfërvekapitali venture...New Economy.Për shumëkënd prej nesh, studimi i ekonomisë ka qënë një ushtrim i kotë dhe i padobishëm, i mbushur me diagrama dhe ekuacione të paqarta, të cilat rrallë herë i kemi lidhur me jetën tonë të përditshme. Por, kushdo qofshim ambientalistë apo fermerë, nxënës të shkollave së mesme apo njerëz të biznesit, gra shtëpiake apo aktivistë sindikatash nëse duam të jemi qytetarë e konsumatorë të përgjegjshëm, duhet të nxëmë gjërat fillestare në fushën e ekonomisë. Kjo nuk nënkupton se kemi të bëjmë me një libër që na mëson se si të bëhemi të pasur sa hap e mbyll sytë? ky libër nuk do tju mësojë juve në cilën dot­com të huaj duhet të investoni paratë apo si të bëni zap tregjet financiare ndërkombëtare. Çdo sulm në drejtim të tregut global duhet të shoqërohet me dije të hollësishme të parimeve, mbi të cilat janë ngritur tregjet globale.Me të kuptuar bazat, ekonomia globale mund të shndërrohet në një aventurë të madhe, ku vende e njerëz të huaj ndërveprojnë në mënyrë magjepsëse. Mjafton që gjërat të shpjegohen thjesht.

Të dhëna

Faqe288
ISBN978 99943 982 4 9
Viti i Botimit2007
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiMustafa Nano