Si të shpenzosh para Shiko më të madhe

Si të shpenzosh para

Mary Firestone A-000478

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të shpenzosh para është pjesë e serisë Të mësojmë për paranë. Çfarë përdorin njerëzit për të blerë gjëra? Për ta gjetur lexo këtë libër dhe mëso çdo gjë rreth shpenzimit të parave! Me foto tërheqëse dhe tekst të thjeshtë, fëmijët do të mësojnë se si njerëzit kudo në botë shpenzojnë para për mallra dhe shërbime.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN 9789928080097

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Autorja tregon se si përdoret paraja për të plotësuar nevojat tona të ndryshme.

Jepen këshilla se si duhet të jemi të kujdesshëm për të bërë zgjedhjen më të mirë dhe të bëjmë dallimin midis mallit të mirë dhe jo të mirë.

Jepet ideja e dhurimit të parave për njerëzit në nevojë. Nxënësit nxiten të shpenzojnë paratë në mënyrë të kujdesshme dhe duke planifikuar shpenzimet. Jepet informacion për çeqet dhe kartat e kreditit.

Loja interaktive është interesante sepse të fut në botën e zgjedhjes përpara çmimeve dhe cilësisë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN 9789928080097
RedaktoriDonika Qirici
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAviola Kristo