Udhetim neper Ballkan - Ribotim Shiko më të madhe

Udhetim neper Ballkan - Ribotim

Franc Nopça PL0170

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Merita e madhe e Franz Nopças qëndron në faktin se ai e kuptoi që çështja shqiptare po ngrihej dhe nuk ngurroi t`i përgjigjej sa më mirë që të ishte mundur. Rezultati është një vepër e një përmase të rrallë, produkt i një zelli të jashtëzakonshëm për punë dhe i një koncepti gjenial për çështjen shkencore.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789995661977

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Tashmë, pas afërsisht treçerek shekulli, i paraqitet plotësisht lexuesit, i dyti nga dorëshkrimet më të mëdha të Franz Nopças, i cili do të ndihmojë për të përmbushur figurën e hulumutesit të madh, paleontologut dhe gjeologut të madh të Shqipërisë. Merita e madhe e tij qëndron në faktin se ai e kuptoi që çështja shqiptare po ngrihej dhe nuk ngurroi t`i përgjigjej sa më mirë që të ishte mundur. Rezultati është një vepër e një përmase të rrallë, produkt i një zelli të jashtëzakonshëm për punë dhe i një koncepti gjenial për çështjen shkencore.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995661977
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiIliriana Angoni