Cmim i reduktuar! Faleminderit për këtë çast Shiko më të madhe

Faleminderit per kete cast

Valérie Trierweiler MO0083

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një histori dashurie, pushteti, tradhëtie e Valerié Trierwellier, ish-bashkëshortes së presidentit francez Fransua Hollande. Në këtë rrëfim vjen jo vetëm përmasa reale e kreut të shtetit francez, me sekretet në Pallatin Elise, por edhe botimi i librit dhe tregtimi në Francë është bërë fillimisht në mënyrë klandestine

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA
ISBN9789928169778

736 Lekë

-8%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në krah të Fransua Holand, Valerié Trierwellier u bë Gruaja e Parë e Francës, deri në momentin kur gazetat botuan fotot e tradhëtisë së tij me nje grua më të re, aktore e shquar kinemaje. Ajo në ato momente u dorëzua, ndërkohë që ai i dha lamtumirën.

"Problemet e brendshme sqarohen vetëm nga ne" përgjigjej Fransua Holand lidhur me ndarjen midis tij e Valérie Trierweiler.

Por ish gruaja e Parë nuk mendonte kështu. "Faleminderit për këtë çast" është rrëfim-denoncimi i Trierweiller drejtuar të gjithëve. Nga faqet e këtij libri del qartë portreti i Fransua Holand. Në të përshkruhen vërtetësisht bukur 9 vjet të kaluara në krah të Presidentit francez dhe sidomos të 18 muajve ne Pallatin Elisé.

Autorja, ish shoqja e tij Valerié Trierwellier, e ka shkruar këtë libër gjatë një vere të tërë në fshehtësinë më të madhe.

Gazetarja e "Paris Match", siç shkruan "La Republica", "ka përdorur një kompjuter jashtë rrjetit dhe libri është shtypur nga botuesi i pavarur Les Aréns në Gjermani, për t'i shpëtuar kështu rrjedhjes së informacionit dhe është futur në Fancë me kamiona.

Libri, që zbulon prapaskenat e jetës private të një njeriu publik si Fransua Holand, ishte një tërmet i vërtetë në botën politike franceze dhe pushtoi të gjithë faqet e para të gazetave të të gjithë botës".

Të dhëna

Faqe220
ISBN9789928169778
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMarjeta Thomaj