I ri Darma Shiko më të madhe

Darma

Annie Besant AKR0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Njeriu e sheh veten të ndarë nga e gjithë shoqëria dhe bota, por përmes këtij libri do të kuptojmë se nuk jemi të ndarë nga asgjë dhe se jemi të ldihur me gjithçka. Fija e artë e cila na lidh me çdo gjë është Darma dhe mënyra me të cilën ajo funksion është Karma. Për secilin lexues ky libër është një portë që të fton të njohësh vetveten dhe rolin tënd në këtë botë dh njëkohësisht merr rolin e një manuali i cili na tregon përmes miteve dhe shembujve në praktikë se çfarë do të thotë të jetojë dikush me të vërtetë, të gjejë arsyen e jetës së tij duke u bërë kështu një me Darmën

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
Fletët96
ISBN9789928259363

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët96
ISBN9789928259363
Titulli origjinalDharma
RedaktoriFlamur Dardeshi, Lisian Roseni
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVelma Ajazi