Urtësia e lashtë Shiko më të madhe

Urtësia e lashtë

Annie Besant MAG0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Si nxënëse dhe përkrahëse e Helena P. Blavatsky, Annie Besant përsosi edhe më shumë doktrinën teozofike. Një kryevepër e shkruar në mënyrë të tillë të kuptueshme për çdo nivel të kuptimit dhe të njohjes së okultizmit.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magus
Fletët396
ISBN9789928446343

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përmbajtja e librit:

Kapitulli 1 Plani fizik

Kapitulli 2 Plani astral

Kapitulli 3 Kamaloka

Kapitulli 4 Plani mendor

Kapitulli 5 Devaçan

Kapitulli 6 Planet Budike dhe Nervanike

Kapitulli 7 Rimishërimi

Kapitulli 8 Rimishërimi (Vazhdim)

Kapitulli 9 Karma

Kapitulli 10 Ligji i Sakrificës

Kapitulli 11 Asketizmi i njeriut

Kapitulli 12 Ndërtimi i Kozmosit

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët396
ISBN9789928446343
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë