Drejt nje qyteterimi boteror me Dashuri dhe Tolerance Shiko më të madhe

Drejt nje qyteterimi boteror me Dashuri dhe Tolerance

Fethullah Gylen A-005338

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër ka qëllim të dyfishtë: nga njëra anë, është një thirrje për myslimanët që të jenë më të vetëdijshëm se Islami mëson nevojën për dialog dhe se muslimanët janë ftuar për të qenë ndërmjetës dhe dëshmitarë të mëshirës universale të Zotit, nga ana tjetër, është një ftesë për jomyslimanët që të lënë pas paragjykimet, dyshimet dhe të vërtetat e cunguara në mënyrë që të arrijnë ta kuptojnë të vërtetën e Islamit!

Thomos Michel Sekretar dialogun ndërfetar, Vatikan

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Shtepia Botuese Prizmi
ISBN9789992794456

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe348
ISBN9789992794456
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDr. Mithat Hoxha