A jemi të lirë? Shiko më të madhe

A jemi te lire?

Anissa Castel PE0121

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Me ndihmën e këtyre librave, fëmijët e moshës mbi 10 vjeç njihen me konceptet e para filozofike të lirisë apo drejtësisë, por të përshtatura për nivelin e tyre të njohurive. Ky liber eshte pjesë e serisë “Sa qejf të mendojmë”, i cili shoqërohet me ilustrime nga Morgan Naverro

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928124760

250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

RRETH LIBRIT

Pse disa njerëz janë të lirë e disa jo? Nga e dimë që dikush është i lirë, ndërkohë që shumë të tjerë rreth tij duken si skllevër? A duket nga jashtë nëse jemi apo jo të lirë? Nëse po, atëherë shpirtrat e lirë do të ishin të dallueshëm për shkak të paturpësisë së tyre, mungesës së respektit ndaj rregullave dhe dëshirës për të bërë çfarë të duan. Ndoshta liria është më shumë diçka e brendshme, një përvojë intime? Atëherë, të jesh i lirë do të thotë të mos ndikohesh nga njerëzit, të marrësh vendime vetëm pasi njeh pasojat e të mos varesh nga të tjerët. Së fundmi, a ndodh ndonjëherë që të zgjedhim vullnetarisht robërinë dhe të heqim dorë nga liria jonë? Nëse po, kur?

Të dhëna

Faqe79
ISBN9789928124760
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmantia Kapo