Qytete letre Shiko më të madhe

Qytete letre

John Green BUE199

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mbresëlënës, me dialogë inteligjentë dhe me shije. Humori ku do të qeshni me të madhe ndërthuret me hidhërimin e thellë. Proza e Green-it është marramendëse - nga zhargoni gazmor dhe intelektual, tek filozofitë komplekse apo vëzhgimet dhe të vërtetat shokuese. SLJ (School Library Journal)

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Qytete letre" ishte si të thithësh ajër të pastër krahasuar me librat e tjerë që kam lexuar - që kanë qenë ose novela tepër dramatike adoleshtësh ose klishe të gjalla. Por John Green di pikërisht se si të intrigojë proçesin tuaj të të menduarit dhe t'ju bëj të admironi gjërat dhe elementet e vogla përreth jush, në dukje të parëndësishme. Pa dyshim që është një vepër e cila duhet të jetë në listën tuaj dhe sipas meje ky libër meriton 5 yje. Washingtonian Surveyor

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe344
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha9-vjeçare
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani