I ri Tirana - Mahnia Shiko më të madhe

Tirana - Mahnia

Rezarta Delisula BG0084

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tirana - Mahnia është një guidë historike, arkitektonike, zakonore e kulturore e Tiranës në shqip dhe anglisht.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928260185

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri është i ndarë në 5 pjesë, ku e para lidhet me historinë e qytetit nga fillimet deri më sot. Në pjesën e dytë gjejmë të ilustruara me fotografi rrugët e sheshet kryesore duke bërë krahasimin Tirana si ishte si është. Në pjesën e tretë janë historitë njerëzore, shkrime kurioze për kryeqytetin e të dhëna interesante për zhvillimin e tij. Pjesën e katërt e zënë njerëzit që drejtuan Bashkinë që nga 1912 ndërsa në pjesën e fundit kemi guidën turistike, se çfarë mund të shihni në Tiranë.

Libri është i ndarë në 5 pjesë, ku e para lidhet me historinë e qytetit nga fillimet deri më sot. Në pjesën e dytë gjejmë të ilustruara me fotografi rrugët e sheshet kryesore duke bërë krahasimin Tirana si ishte si është. Në pjesën e tretë janë historitë njerëzore, shkrime kurioze për kryeqytetin e të dhëna interesante për zhvillimin e tij. Pjesën e katërt e zënë njerëzit që drejtuan Bashkinë që nga 1912 ndërsa në pjesën e fundit kemi guidën turistike, se çfarë mund të shihni në Tiranë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe176
ISBN9789928260185
RedaktoriFiorela Katroshi
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitAlbum
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat17x 32
PërkthyesiEnxhi Terihati