Çmimet Shiko më të madhe

Çmimet

Erik Segal BDR097

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Cmimet është një novelë e shkruar nga Erik Segal në vitin 1995. Kjo novelë tregon historinë e tre karaktereve kryesorë: Adam Kupersmith (një imunolog gjeni), Sandi Raven (një biolog) dhe Izabela Da Kosta (një fëmijë gjeni me prespektivën për të fituar cmimin Nobel në Fizikë)

Më shumë detaje

102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621643

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Erich Segal lindi më 16.06. 1937 në Nju Jork. Shkroi shumë drama e skenare filmash, nga këta të fundit është I njohur Yellow Submarine (Nëndetësja e verdhë). Nga romanet e tij më të famshmit janë Love Story (1969), Olivers Story (Historia e Oliverit) (1977), Man, Woman and Child (Burri, gruaja dhe fëmija) (1982).

Të dhëna

Faqe478
ISBN9789995621643
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë