LORA Shiko më të madhe

LORA

Leonard Veizi BOM0024

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke e lexuar romanin LORA, të jeni i sigurt se ju do të përfshiheni emocionalisht në të dhe pas përfundimit të leximit të tij do të mbeteni gjatë të mbërthyer me jetët e personazheve të këtij libri kaq emocionues. 

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132574

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

LORA, i autorit LEONARD VEIZI është një roman me temë shoqërore ku spikatin ngjarje dhe karaktere të tilla, që të mbeten në kujtesë për një kohë shumë të gjatë. Pavarësisht se ngjarjet e romanit zhvillohen në një hapësirë shumë të gjerë, ku përfshihen disa shtete, ato reflektojnë jetën shqiptare në të gjitha përmasat e saj, me uljet dhe ngritjet, me dashuritë dhe zhgënjimet, me brutalitetin dhe njerëzoren. Ky roman shënon në krijimtarinë e Leonard Veizit një arritje të tij dhe mund të themi pa frikë, një përfaqësim dinjitoz në letrat shqipe. Duke e lexuar romanin LORA, të jeni i sigurt se ju do të përfshiheni emocionalisht në të dhe pas përfundimit të leximit të tij do të mbeteni gjatë të mbërthyer me jetët e personazheve të këtij libri kaq emocionues. 

Të dhëna

Faqe340
ISBN9789928132574
Titulli origjinalOmsca-1
RedaktoriLoredan Bubani
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri