Endrra e paperfunduar e nje gruaje Shiko më të madhe

Endrra e paperfunduar e nje gruaje

Brunilda Zllami BD0295

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një temë thekëse siç është prostitucioni përshkon dhimbshëm faqet e këtij romani të shkrimtares Brunilda Zllami, e cila ka ditur gjithnjë të godasë në shenjë në qëmtimin e realiteteve prekëse tipike shqiptare dhe njerëzish të zakonshëm. Dashuria, kompromisi dhe intriga janë linjat ku përqëndrohet libri dhe si gjithmonë fundi të le pa gojë...

Më shumë detaje

478 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300242

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Historia e Julianës dhe Florianit, dy adoleshentë të dashuruar që jeta i sjell një të papritur. Juliana pret nje femije. Floriani ka plane të mëdha për të ardhmen të bëhet shkrimtar. Për t'ia arritur kësaj fejohet me vajzen e drejtorit të gazetës ku sapo ka filluar punë në Tiranë.

Juliana që kishte thurrur ëndrra ndihet e lënë vetëm, e nëpërkëmbur dhe e mashtruar nga njeriu që e quante të dashurin e saj. Ajo fejohet si hakmarrje me Ilirin, djalin e zoti dhe punëtor që jeton në Itali dhe shihet si ndihmë nga familja e Julianës.

Në Milano vazhdon drama e Julit ku ajo hyn ne rrugën e prostitucionit, Iliri shndërrohet nga dhëndri i dashur në tutorin e saj.

Histori të vërteta jetësore të Shqipërisë në fillim të viteve 90'. Mënyra e lehtë dhe e thjeshtë e shkrimit të Autores e bën historinë dinamike, me ngjarjet që ndjekin njëra-tjetrën vetëm dhimbja e Julit dhe kujtimi i paharruar për Florianin jane konstante. Një histori e bukur e shkruar thjeshtë.

Të dhëna

Faqe206
ISBN9789994300242
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë