Brunilda Zllami

Brunilda Zllami ёshtё njё shkrimtare shqiptare. Ka lindur në qytetin e Bajram Currit (Tropojë) dhe është diplomuar për mjekësi dhe duke vazhduar Fakultetin Juridik. Romanet e saj, që në fillimet e botimit prej vitit 1996, kanë gjetur lexuesin e tyre të të gjitha moshave. Fabula, tematika, stili i veçantë, mënyra e trajtimit të problematikёs, zgjidhja e intrigës në një mënyrë tjetër, sinqeriteti dhe origjinaliteti i zgjidhjes së konflikteve në romanet e veta e bëjnë atë të afërt dhe të dashur për lexuesin.

Botimet e shkrimtares Brunilda Zllami janë :

Dashuri apo urrejtje (1996)

Fantazma te shpirtrave te etur (1996)

Ëndrra e papërfunduar e një gruaje (1997)

Puthja e hënës (1998)

Hijet (1999)

Labirintet e Medeas (1999)

Dinozauret e ndërgjegjes (2001)

Çmimi i përjetësisë (2002)

Dua (2003)

Matilda (2003)

Jetoj në harresën tënde (2004)

Një tjetër (2004)

Dikur ishim bashkë (2005)

Rruga e trëndafilave (2007)

Lindur femër (2007)

Lakmia (2009)

Në shpirtin tim bën ftohtë (2010)

Ti je e nesërmja (2012)

Nuk jam engjëll (2014)

E premte pasdite (2016)

Fluturimi i fundit (2020)

   

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 14 nga 14 libra
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Enea nuk dinte më çtë mendonte, madje i dukej se nuk e ndjente më veten atu. Ishte mes dy kohëve, duke u endur herë tek njëra dhe herë tek tjetra, por tani e ndjente se duhet të zgjidhte të tashmen. E shkuara ishte tepër larg për tu rikthyer. Kishin kaluar shumë vite që kur kishin qenë shoqe. Mes tyre kishin bërë vend dashuria dhe urrejtja. Po tani...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok

  Një roman plot dhimbje, një jetë aspak e lehtë. Aty ku fati është treguar dorështrënguar, po ku dashuria triumfon e pamposhtur nga vitet

  850 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  Këtë herë shkrimtarja Brunilda Zllami, ka qëlluar në shenjë të plagëve që e mundojnë shoqërinë tonë. Në një mjedis tejet shqiptar, personazhet të kujtojnë diçka të parë e të dëgjuar rreth teje, sillen e përsillen në një përshtjellim ndjenjash që të mbërthejnë. Në pak çaste përjeton dashurinë, dhimbjen, grykësinë, dëshpërimin, humbjen. I ndien tek...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Një temë thekëse siç është prostitucioni përshkon dhimbshëm faqet e këtij romani të shkrimtares Brunilda Zllami, e cila ka ditur gjithnjë të godasë në shenjë në qëmtimin e realiteteve prekëse tipike shqiptare dhe njerëzish të zakonshëm. Dashuria, kompromisi dhe intriga janë linjat ku përqëndrohet libri dhe si gjithmonë fundi të le pa gojë...

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Brunilda Zllami vjen këtë herë me një libër tronditës, e rritur edhe më si shkrimtare, si një rrëfyese e rrallë në llojin e vet, duke na përcjellë emocione pa fund. Bukuria e këtij libri shfaqet më së shumti në pikturimin e personazheve, kaq të vërteta, sa të duket se i ke njohur ose janë te dhoma tjetër, që lidhen në histori e të rrëmbejnë në një udhëtim...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok

  Lakmia e pangopur, korrupsioni, mashtrimi janë disa nga fenomenet që shpërfaqen brenda këtij libri. Dëshira për të triumfuar, etja për pushtet, grykësi e pafre.

  850 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Ja dhe një sprovë e re kaluar suksesshëm nga shkrimtarja e mirënjohur Brunilda Zllami... Këtë radhë ajo do ta befasojë lexuesin e saj me zhanrin në të cilin po shkruan. Një roman i verdhë? Jo vetëm kaq... 

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Ne shpirtin tim ben ftohte Një trishtim i madh ndihet brenda faqeve të këtij libri. Trishtim që buron nga jetë të paplotësuara, ëndrra të copëtuara, rini të këputur...Dhe nëse mund të ceket një ekuilibër i cekët? kjo është një nga pyetjet që parashtron për zgjidhje shkrimtarja Brunilda Zllami.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Nuk është në stok

  Në këtë roman trajtohet jeta e njerëzve të lodhur nga përditshmëria. Personazhi kryesor, Mikeli, një gazetar deri diku idealist dhe i ndershëm, gjendet përpara shumë vështirësive në jetën profesionale dhe atë vetjake.

  1 000 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok
  I ri
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Brunilda Zllami vjen sërish me një libër nga ata që të lënë pa fjalë, ndërsa mendon se sa shumë je vetë i përfshirë, sa shumë njerëz njeh aty brenda, sa shumë ky vend është edhe yti.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Jetë në udhëkryqe, e kaluar në errësirë dhe plagë të thella sociale... Janë këto linjat që pasqyrohen në romanin më të fundit të shkrimtares tepër të njohur tashmë, Brunilda Zllamit. Rrëfim i shtruar, tema prekëse dhe, sigurisht librin nuk mund ta lëshoni nga dora.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  950 Lekë Në stok

  "Ti je e nesërmja" është një libër për miqësinë, dashurinë, iluzionet dhe shpresën. Një libër për rrugëtimin e jetëve që përsosen pikërisht nga vështirësitë, sfidat, rrëzimet e ngritjet. Është përpjekja për të ruajtur atë që është vetvetja, për të mos u deformuar në shpirt nga rrebeshet me të cilat përballesh. Është, mbi të gjitha, ëndrra e një të...

  950 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 14 nga 14 libra